1. Remont przedpokoju w Dąbrowie Górniczej. Sufit jest dwupoziomowy z elementami łukowanymi, do oświetlenia zostały zastosowane lampy halogenowe. Ściany natomiast to połączenie kamienia naturalnego oraz tynku dekoracyjnego wykończonego złotym werniksem. W centralnej części przedpokoju znajdują się dwie wnęki dekoracyjne wykonane z zabudowy gipsowej. Wnętrze półek oświetlone jest halogenami i wykończone kamieniem naturalnym. Na podłodze zostały położone płytki gresowe po uprzednim wyrównaniu powierzchni.
2. Remont łazienki w Dąbrowie Górniczej. Prace rozpoczęły się od skucia starych płytek i usunięciu starej armatury. Następny etap prac to wypoziomowanie ścian płytami gipsowymi oraz wykonanie nowej instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej. Łazienka została wykonana w sposób ekonomiczny, tzn. płytki zostały położone tylko w tej części gdzie znajduje się kabina i umywalka, a reszta ścian została pomalowana na biało. Mimo nietypowej aranżacji efekt końcowy jest zaskakująco dobro.
3. Wykonanie łazienki połączonej z toaletą w nowo oddanym bloku w Będzinie. W tym pomieszczeniu ściany i podłogi nie wymagały pionowania ani poziomowania ponieważ były równe. Tutaj od razu rozpoczęliśmy kładzenie płytek. Na ścianach zostały położone dwukolorowe płytki imitujące częściowo mozaikę, podłoga została obłożona parkietem odpornym na wilgoć. Ubikacja typu geberit została zabudowana w ścianie a przestrzeń nad nią została wykorzystana na półki.
4. Remont przedpokoju w bloku w Dąbrowie Górniczej. W tym pomieszczeniu znajdowały się na ścianach i podłodze panele. Materiały te zostały usunięte przed rozpoczęciem prac dzięki uprzejmości właściciela który korzysta z usług naszej firmy po raz kolejny. Sufit wykonaliśmy w technologii gipsowej (sufit podwieszany gipsowy) a ściany w bardzo ostatnio modnym tynku dekoracyjnym imitującym piaskowiec. Aby urozmaicić wygląd przedpokoju wykonaliśmy my również trzy dekoracyjne półki z górnym podświetleniem wykonane z płyty gipsowej. W środku wnęki zostały pomalowane na biało. Efekt ? Sami Państwo ocencie.
5. Remont małej ubikacji w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie pokazuje kawałek ubikacji, ponieważ chcieliśmy pokazać w jaki sposób można estetycznie połączyć płytki między zabudową geberitu a ścianą. Nie koniecznie musimy ciąć płytki na 45 stopni osłabiając tym samym ich wytrzymałość. My zdecydowaliśmy się w porozumieniu z klientem na zastosowaniu aluminiowej listwy narożnej która wygląda równie dobrze o ile nie lepiej. Wybór należy oczywiście do Państwa.
6. Remont łazienki w Dąbrowie górniczej. Wnęka została wykonana na jednej ze ścian w łazience, służy celom dekoracyjnym, jednocześnie jest bardzo praktyczna. Wnętrze wnęki zostało obłożone mozaiką oraz zwykłymi płytkami. W środku zainstalowaliśmy uchwyty na dwie szklane półki. Na rantach wnęki założyliśmy listwy aluminiowe które opisywaliśmy również na zdjęciu nr. 5.
7. Wykończenie łazienki z toaletą w domu jednorodzinnym w Będzinie. Pomieszczenie to pokazuje jak dobrze może wyglądać łazienka dzięki prostemu, a zarazem eleganckiemu wyborowi kolorystyki płytek. Zastosowaliśmy tutaj dwa kolory płytek oraz dekory którymi została obłożona wanna. Dekory te imitują fale, ale są w tych samych kolorach co reszta łazienki. Wanna akrylowa ma również kształt fali, dzięki temu całość ciekawie współgra.
8. Wykończenie salonu na nowym osiedlu w Będzinie. Na zdjęciu przedstawiamy Państwu panel dekoracyjny przysufitowy z elementami oświetlenia. Ale po kolei, sufit został wykonany z płyty gipsowej i zamocowany do sufitu za pomocą profili. Panel posiada dwa rodzaje światła, dyskretne ledowe (pasek ledowy) które mieści się we wnękach przy suficie, oraz główne które zastosowaliśmy przy pomocy żarówek halogenowych w oprawkach. Kształt panelu zależy od Państwa, możemy wykonać prawie każdy.
9. Na tym zdjęciu pokazujemy Państwu wycinek ściany obłożonej tynkiem mineralnym. Na rynku znajdziemy dwa główne tynki mineralne: baranek i kornik. W naszym przypadku zastosowaliśmy ten drugi. Ciekawy efekt uzyskaliśmy nakładając dwa różne kolory farb, dzięki temu uzyskaliśmy efekt głębi. Dla Państwa możemy wykonać wiele różnych połączeń kolorystycznych.
10. Realizacja zlecenia (przedpokój w Sosnowcu). Na ścianach wykonaliśmy tynk mineralny który opisywaliśmy na zdjęciu nr. 9, natomiast przy suficie widzicie Państwo belkę dekoracyjną prostą, która biegnie przez całą długość przedpokoju. Dzięki zastosowaniu w niej oświetlenia punktowego, jeszcze bardziej uwydatniamy strukturę naszej dekoracyjnej ściany. Ciekawy efekt możemy również uzyskać stosując inny kolor żarówek halogenowych niż biały, ale to dla odważnych.
11. Remont salonu w Będzinie. Przedstawiamy Państwu nasz kolejny pomysł na zagospodarowanie przestrzeni przy suficie. Panel przysufitowy przedstawiony na zdjęciu ma kształt kwadratu, a cała konstrukcja wykonana z płyt gipsowych wisi i jest przytwierdzona do sufitu w ośmiu miejscach. Zastosowaliśmy tu oświetlenie jarzeniowe, dzięki któremu cały salon jest jasny, ponieważ promienie światła są odbijane od białego sufitu.
12. Na tym zdjęciu przedstawiamy Państwu remont łazienki w domu w Czeladzi. Jest tutaj pokazana standardowa zabudowa ubikacji typu geberit. Zwracamy uwagę na wykończenie rantów zabudowy, tutaj klient preferował ich wykonanie za pomocą listew plastikowych, bo kolorystycznie pasowały do reszty. Ale powoli odchodzi się od tego typu listew na rzecz aluminiowych bądź szlifowania kątów. Decyzja zawsze należy do Państwa.
13. Na tym zdjęciu pokazujemy jak mogą wyglądać półki w łazience lub ubikacji. W dzisiejszych czasach nie wykonuje się już półek i występów betonowych obłożonych płytkami, które według nas wyglądały bardzo ciężko i mało elegancko. Nasza firma preferuje półki i występy wykonane ze szkła lub drewna, które zajmują mniej miejsca i wyglądają nowocześnie.
14. Kompletny remont mieszkania w Dąbrowie Górniczej. Na zdjęciu przedstawiamy Państwu jedno z pomieszczeń remontowanego mieszkania które bardzo nam się podoba. Salon jest zaaranżowany w bardzo przemyślane sposób. Dekoracyjna belka przysufitowa w kształcie litery L znajduje odbicie w narożniku w kształcie litery L. Obrazy na ścianie dodają całości wyrazu, a dyskretne światło płynące z halogenów umila nam czas spędzany przy dobrym filmie. Również Państwa salon może wyglądać niepowtarzalnie.
15. Zdjęcie przedstawia pierwszy etap prac mieszkania w Sosnowcu, a konkretnie przedpokój. Na ścianach zastosowaliśmy bardzo nowoczesny materiał dekoracyjny jakim jest papier wenecki. Papier po przyklejeniu został zaimpregnowany specjalnym środkiem, dzięki któremu uzyskał twardość porównywalną z tynkami akrylowymi. Całość została pomalowana farbą, a następnie zaimpregnowana srebrnym werniksem dzięki któremu uzyskaliśmy metaliczną poświatę oraz całkowitą zmywalność.
16. Realizacja kolejnego etapu prac, tym razem salon w Sosnowcu. Bardzo wiele osób marzy o tym aby mieć w swoim mieszkaniu kominek. My spełniamy marzenia i proponujemy naszym klientom substytut prawdziwego kominka, czyli bio kominek albo kominek elektryczny. W blokach nie mamy za dużo miejsca na prawdziwą zabudowę kominkową dlatego przedstawiamy prostą zabudowę narożną, ale obłożoną bardzo szlachetnym tynkiem jakim jest stiuk, który imituje marmur. Jak się państwu podoba ?
17. Kolejne zdjęcia przedstawia remont tego samego salonu który opisujemy powyżej. Jest to ściana znajdująca się naprzeciwko kominka. Na tej ścianie zaproponowaliśmy naszemu klientowi wykonanie płytkiej zabudowy, zabierającej niewiele miejsca z salonu. Dodatkowo wykonaliśmy w zabudowie czy wnęki o różnych długościach i podkreśliliśmy ich charakter małymi halogenami ledowymi. Cały salon w połączeniu z kominkiem eksponuje się bardzo nowocześnie i wprawia w zachwyt znajomych. Nasza firma ART-REMO wyremontuje mieszkanie również Państwa znajomym.
18. Kompleksowe wykończenie wnętrz nowego domu w Katowicach. Na konkretnym zdjęciu przedstawiamy zabudowę gipsową, która pełni funkcję dekoracyjną i praktyczną. Praktyczną ponieważ w zabudowie została schowana rura od okapu, odprowadzająca zapachy do wentylacji.


19. Kolejny etap prac z domu w Katowicach, tym razem pokazujemy łazienkę z ubikacją. Pomieszczenie to zostało w całości zaprojektowane przez znajomą firmę projektową. Cała ścianka przy której znajduje się toaleta oraz kabina prysznicowa została wykonana z płyty gipsowej w celu uzyskania powierzchni na wnęki znajdujące się po lewej i prawej stronie toalety. We wnękach zostały położone płytki dekoracyjne imitujące kwiaty.

20. Na tym zdjęciu przedstawiam jeden z pokoi w piętrowym domu. W tym pokoju została wykonana na ścianach gładź, która została następnie dwukrotnie pomalowana. Na podłodze położono panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności. Tak wykończone pomieszczenie może stanowić dalszą bazę do dekoracji. np. ściennych szablonów lub innych motywów.

21. Kolejne zdjęcie to przedpokój na piętrze domu z Katowic. Na ścianach również położyliśmy gładź gipsową którą później pomalowaliśmy. Na suficie wykonaliśmy panel dekoracyjny który oprócz skutecznego oświetlenia i fajnego efektu świetlnego kryje coś czego nie widać. A mianowicie ukrywa belkę stropową która wyglądała nieestetycznie.

22. Remont łazienki w Sosnowcu. Łazienka została wykonana w stylu retro, co podkreślają płytki jak i również wałeczki dekoracyjny. Mimo małej powierzchni łazienka została świetnie zagospodarowana. Wanna służy również jako kabina prysznicowa dzięki zastosowaniu składanych szklanych drzwi które widzicie Państwo po lewej stronie. Ponadto szafki wiszące na ścianach są praktyczne i nie zabierają niezbędnej przestrzeni w małej łazience.

23. Remont salonu w Dąbrowie Górniczej. Remont salonu w tym mieszkaniu to drugi etap naszych prac. Aranżacją tego miejsca zajęli się od początku do końca nasi stali klienci. Nasze zadanie skupiło się tylko na wykonaniu. Belka przy sufitowa ciągnie się w koło pokoju, a ściana wokół imitacji obrazu została pogrubiona płytą gipsową tworząc ramę obrazu. Opisywany obraz jest wykonany z trzech pasów tapety dekoracyjnej tworząc całość. Jesteśmy bardzo zadowoleni że udało nam się sprostać wymaganiom naszych kreatywnych klientów.
24. To zdjęcie przedstawia kawałek ściany w kuchni. Chcieliśmy Państwu pokazać jak różnie może być pomalowany papier wenecki. W tym przypadku mamy połączenie dwóch kolorów werniksów. Nałożenie tych farb za pomocą odpowiednich narzędzi pozwala uzyskać nam powyższy efekt. Dzięki takiemu malowaniu ścian struktura papieru jest bardziej widoczna na ścianie, bez konieczności stosowania dodatkowego oświetlenia.

25. To zdęcie przedstawia całą ścianę w kuchni po zastosowaniu papieru weneckiego opisywanego przy zdjęciu nr. 24.26. Na tym zdjęciu przedstawiamy fragment ściany z przedpokoju. Klient bardzo chciał aby pry pracach nad przedpokojem było jak najmniej kurzu. Dlatego zaproponowaliśmy położenie na ścianie akrylowego tynku typu RELIEF. Ściany były wystarczające gładkie więc po uprzednim zgruntowaniu ścian mogliśmy formować strukturę. Po wyschnięciu przystąpiliśmy do malowania wstępnego oraz dekorowania ścian. Klient był bardzo zadowolony z efektu końcowego i ustaliliśmy następny termin prac, tym razem salonu.
27. Remont pokoju dziecinnego w Dąbrowie Górniczej, kolejny etap prac mieszkania. Tym razem zrobiliśmy pokój. Sufit został podwieszony z płyt gipsowych, ponieważ nieustannie pękał na łączeniach płyt betonowych (problem bloków z wielkiej płyty). Ponadto w koło pokoju wykonaliśmy belki dekoracyjne gipsowe. Na ścianach ze względów praktycznych (pokój dziecinny) wykonaliśmy tapetowanie, używając dwóch różnych tapet. Dzięki temu pokój zrobił się bardzo przytulny.
28. Zdjęcie prezentuje kawałek ściany w salonie na której zastosowaliśmy tynk dekoracyjny – piaskowiec. Wybraliśmy z klientem akurat ten tynk i kolor ponieważ współgra z pomieszczeniem które pokażemy na kolejnym zdjęciu.


29. Tutaj pokazujemy Państwu salon w całej okazałości. Oprócz tynku który opisaliśmy przy zdjęciu nr. 28 położyliśmy na ścianie kamień naturalny który klientka wybrała sobie do kominka. Kominek jest elektryczny i wolnostojący, ładnie komponuje się z wystrojem całego pomieszczenia i charakteru mieszkania.

30. Remont całego mieszkania w Dąbrowie Górniczej. Na zdjęciu przedstawiamy remont przedpokoju, w którym zostało wymienione wszystko łącznie z drzwiami. Wymyśliliśmy dla klienta ciekawy panel sufitowy z elementami łukowanymi w kształcie litery L, który bardzo dobrze oświetla całą powierzchnię przedpokoju która jest w podobnym kształcie. Zastosowaliśmy oświetlenie punktowe halogenowe.

Art-Remo . 2011 . wszystkie prawa zastrzezone . design : Internt-Media.pl